Vzhľadom na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu objednávky spracujeme až po zmiernení situácie. Dakujeme za pochopenie.

Milí zákazníci! Chceli sme Vás informovať, ak ste na našej Webovej stránke nenašli Vami vyhľadávané pneumatiky, vieme Váš konkrétny model zaobstarať! Napíšte nám do správy o aký model pneumatiky máte záujem a mi sa Vám obratom ozveme aj s najvýhodnejšou ponukou.

Vymeniť pneumatiky

SPRÁVNA VÝMENA PNEUMATÍK

Odporúča sa použiť 4 rovnaké alebo podobné pneumatiky. Ak sú rozdiely v opotrebení pneumatík veľké, môžu mať nedostatočnú odozvu, čo môže to spôsobiť problémy pri riadení vozidla.


VÝMENA JEDNEJ PNEUMATIKY

Podľa vyhlášky 464/2009 z. z. vzájomný rozdiel vonkajších priemerov jednotlivých nezaťažených pneumatík na rovnakej náprave alebo na zdvojenej montáži nesmie byť väčší ako 1,5 % vonkajšieho priemeru.

V opačnom prípade treba pneumatiku vymeniť. Je nutné nahradiť ju rovnakou pneumatikou. Vymenená pneumatika musí mať tie isté vlastnosti: značka, profil, index hmotnosti, index rýchlosti a priemer.


VÝMENA 2 PNEUMATÍK

Keď sú pneumatiky opotrebované, ich výmena je veľmi dôležitá. Pneumatiky v dobrom stave zaistia bezpečnosť vo vašom vozidle. Je dôležité aby náhradné pneumatiky boli podobné s pôvodnými pneumatikami.

Ak máte v úmysle meniť pneumatiky, namontujte tie menej opotrebované dozadu. Na rozdiel od zadnej nápravy, prednú dokážete ovládať volantom, čo môže pomôcť pri strate priľnavosti.

Pri výmene treba skontrolovať opotrebovanie pneumatík a uistiť sa, že vyhovujú bezpečnostným požiadavkám. Nesprávna zbiehavosť alebo vyváženie môže byť odhalené pri rýchlej kontrole.

Ak indikátor opotrebovania behúňa dosiahne stanovený limit 1,6 mm, je potrebné pneumatiky okamžite vymeniť. Čím je indikátor bližšie tomuto limitu, tým je väčšie riziko akvaplaningu.


VÝMENA 4 PNEUMATÍK

Keď sú všetky štyri pneumatiky opotrebované, tie náhradné môžu mať rovnakú veľkosť. Ak Vám súčasný profil vyhovuje, môžete ostať u rovnakého výrobcu. Ak nie, môžete využiť široký výber lacných pneumatík dostupných cez internet.


A POMER KVALITY A CENY?

Pri kúpe pneumatík je potrebné brať do úvahy ich životnosť. To znamená, že kúpa lacných pneumatík Vás môže v konečnom dôsledku stáť viac. Môže sa stať, že najlacnejšie pneumatiky sú horšej kvality a vydržia menej. Bude teda potrebná ich častejšia výmena.

Pri kúpe pneumatík treba zvážiť:

  • Hlučnosť
  • Priľnavosť
  • Kvalitu gumy
  • atď.

Najlepšie je nájsť určitý kompromis vo vlastnostiach.