Vzhľadom na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu objednávky spracujeme až po zmiernení situácie. Dakujeme za pochopenie.

Milí zákazníci! Chceli sme Vás informovať, ak ste na našej Webovej stránke nenašli Vami vyhľadávané pneumatiky, vieme Váš konkrétny model zaobstarať! Napíšte nám do správy o aký model pneumatiky máte záujem a mi sa Vám obratom ozveme aj s najvýhodnejšou ponukou.

Abnormálna strata tlaku

ABNORMÁLNA STRATA TLAKU PNEUMATIKY

Membránou pneumatiky unikajú prirodzene molekuly kyslíka čo spôsobuje stratu tlaku 0,1 baru za mesiac. Z tohto dôvodu treba pravidelne sledovať tlak vo vašich pneumatikách.

Ak vaša pneumatika stráca viac ako 0,1 baru tlaku za mesiac,potom sa jedná o abnormálnu stratu tlaku.

Ventily sú často príčinou abnormálnej straty tlaku. Ventily zabezpečujú nepriepustnosť udržiavaním vzduchu v pneumatike. Ventily teda podliehajú opotrebovaniu v priebehu času kvôli rozdielom teplotného cyklu pneumatík čoho výsledkom je nevyhovujúca nepriedušnosť.

Preto odporúčajú výrobcovia pneumatík a kvalitné servisy vymeniť ventily počas výmeny pneumatík.

Či už je systém kontroly tlaku (Tire Pressure Monitoring System TPMS) priamy alebo nepriamy, váš servis môže jednoducho vymeniť za nízke náklady ventil, preto neváhajte o to požiadať.

Priame systémy kontroly tlaku, ktoré na prístrojovej doske vystríhajú vodiča pred stratou tlaku v reálnom čase sú v Európe povinné pre všetky vozidlá vyrobené po 1. novembri 2012.

Tento zákon bol zavedený, pretože správny tlak v pneumatikách je nevyhnutný pre vašu bezpečnosť a výkonnosť vášho vozidla. Môžete sa informovať prostredníctvom našich článkov o dotykovej ploche pneumatiky a tlaku pneumatík.