Vzhľadom na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu objednávky spracujeme až po zmiernení situácie. Dakujeme za pochopenie.

Milí zákazníci! Chceli sme Vás informovať, ak ste na našej Webovej stránke nenašli Vami vyhľadávané pneumatiky, vieme Váš konkrétny model zaobstarať! Napíšte nám do správy o aký model pneumatiky máte záujem a mi sa Vám obratom ozveme aj s najvýhodnejšou ponukou.

Typy pneumatík

ROZDIELNE TYPY PNEUMATÍK

LETNÁ PNEUMATIKA

Táto pneumatika je ideálna na jazdu na suchom povrchu, to je za podmienok najlepšej priľnavosti. Na mokrom povrchu budú výkony tejto pneumatiky zhoršené.

Pre vašu bezpečnosť je veľmi dôležité udržiavať pneumatiky v dobrom stave. Ak je opotrebovaná, stráca svoju účinnosť a môže byť aj nebezpečná.

 

ZIMNÁ PNEUMATIKA

V niektorých krajinách je povinné používať zimné pneumatiky. Vo Francúzsku to nie je povinnosť.

Na druhej strane sa odporúča používať tieto pneumatiky od novembra do marca, keď sú teploty pod 10°C.

U tohto typu pneumatík je nutné dávať pozor na opotrebovanie. Keď sú tieto pneumatiky opotrebované, strácajú svoju účinnosť na snehu aj mokrom povrchu. Keď je hĺbka drážok menšia ako 3 mm, odporúča sa vymeniť pneumatiky aby bola udržaná optimálna priľnavosť.

CELOROČNÁ PNEUMATIKA

Celoročné pneumatiky umožňujú používať vaše vozidlo v dobrom stave ako v lete tak aj v zime. Táto pneumatika je kompromisom medzi letnou a zimnou pneumatikou.

Avšak táto pneumatika nie je rovnako účinná ako letná pneumatika na suchom povrchu, alebo zimná pneumatika na zasneženom povrchu.

Stav vašich pneumatík je veľmi dôležitý. Nutné je kontrolovať ich stav, pretože sú dôležitým bezpečnostným prvkom.