Vzhľadom na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu objednávky spracujeme až po zmiernení situácie. Dakujeme za pochopenie.

Milí zákazníci! Chceli sme Vás informovať, ak ste na našej Webovej stránke nenašli Vami vyhľadávané pneumatiky, vieme Váš konkrétny model zaobstarať! Napíšte nám do správy o aký model pneumatiky máte záujem a mi sa Vám obratom ozveme aj s najvýhodnejšou ponukou.

Homologovaná pneumatika Porsche

PNEUMATIKY SCHVÁLENÉ PORSCHE : PRÍRUČKA

ČO JE TO PNEUMATIKA SCHVÁLENÁ PORSCHE ?

Na získanie tohto schválenia spolupracujú výrobcovia s Porsche a musia rešpektovať určité obmedzenia dané výrobcom automobilov (rozmery, Indexy hmotnosti a rýchlosti, zadávacie podmienky).

Pneumatiky schválené Porsche predstavujú radiálnu zosilnenú konštrukciu a pevnejšie bočnice. Tieto dve kritériá nedovoľujú pneumatikám zdeformovať sa aj prípade vysokej rýchlosti.

AKO IDENTIFIKOVAŤ PNEUMATIKU SCHVÁLENÚ PORSCHE ?

Všetky Porsche schválené pneumatiky majú špecifické označenie: kód N + číslo. Toto označenie sa pohybuje od N0 až N6: toto číslo označuje počet vylepšení v porovnaní s referenčnou pneumatikou.

Príklad:

  • N0: prvá schválená pneumatika
  • N1: schválená pneumatika s niekoľkými vylepšeniami a úpravami v porovnaní s N0
  • N2: Rovnaké je to s pneumatikou N1

Keď Porsche vyberá novú pneumatiku, označenie sa začína s N0.

KTORÉ PORSCHE PNEUMATIKY VYBRAŤ?

Porsche vždy odporúča Michelin. Ale aj iní výrobcovia ponúkajú Porsche schválené pneumatiky, ktoré sú rovnako výkonné.

Najpopulárnejšie:

Dezén Silné stránky Slabé stránky
Michelin Pilot Sport 2 PS2 Výnimočná smerová presnosť, vynikajúca ovládateľnosť a brzdenie na suchom povrchu.      Priemerné brzdné výkony na mokrom povrchu
Bridgestone Potenza RE050A      Vynikajúca trakcia na suchom povrchu, spoľahlivé správanie. Priemerná priľnavosť na mokrom povrchu
Pirelli P Zero Výborná ovládateľnosť na mokrom a suchom povrchu.
Veľmi dobrá smerová presnosť a optimálne zníženie rizika akvaplaningu.
Mierny pokles v brzdení na mokrom povrchu