Vzhľadom na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu objednávky spracujeme až po zmiernení situácie. Dakujeme za pochopenie.

Milí zákazníci! Chceli sme Vás informovať, ak ste na našej Webovej stránke nenašli Vami vyhľadávané pneumatiky, vieme Váš konkrétny model zaobstarať! Napíšte nám do správy o aký model pneumatiky máte záujem a mi sa Vám obratom ozveme aj s najvýhodnejšou ponukou.

Aká je to pneumatika ZR?

AKÉ SÚ ROZDIELY MEDZI PNEUMATIKAMI KONŠTRUKCIE R A ZR?

ZR znamená že pneumatika podporuje rýchlosť vyššiu ako 240km/h. Označenie ZR zoskupuje rýchlostné indexy V(240km/h>), W(270km/h>) a Y(300km/h>).

Pred rokom 1990 výrobcovia používali označenie ZR na identifikáciu vysokovýkonných pneumatík, pretože indexy W a Yneexistovali… ZR je zastaralé označenie, ktoré však stále nachádzame v brožúrkach výrobcov a predajcov pneumatík.

Pneumatika konštrukcie R a s rýchlostným indexom V, alebo W, alebo Y sú definované ako pneumatiky ZR. Označenie "ZR" nemusí byť vždy uvedené na bočnici pneumatiky. Jediné označenie, ktoré si zaslúži vašu pozornosť je rýchlostný index (V,W, alebo Y).