Vzhľadom na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu objednávky spracujeme až po zmiernení situácie. Dakujeme za pochopenie.

Milí zákazníci! Chceli sme Vás informovať, ak ste na našej Webovej stránke nenašli Vami vyhľadávané pneumatiky, vieme Váš konkrétny model zaobstarať! Napíšte nám do správy o aký model pneumatiky máte záujem a mi sa Vám obratom ozveme aj s najvýhodnejšou ponukou.

Svojpomocná výmena motocyklovej pneumatiky

AKO SI SVOJPOMOCNE VYMENIŤ PNEUMATIKU NA MOTOCYKLI ALEBO ŠTVORKOLKE?

Ak chcete ušetriť niekoľko eur, svojpomocná výmena pneumatiky je dobrým riešením za predpokladu, že máte potrebnú výbavu. Svojpomocná výmena pneumatiky je možná na motocykli alebo štvorkolke. Vôbec sa však nedoporučuje pre auto, pretože riskujete poškodenie pneumatiky alebo disku.

POTREBNÁ VÝBAVA

K svojpomocnej výmene pneumatiky budete potrebovať:

  • kľúč na výmenu ventilu: je to kľúč ktorým odskrutkujete teliesko vo vnútri bezdušového ventilu.
  • páčidlo: slúži na odlepenie pneumatiky od disku.
  • 3 ochranné plastové krytky
  • 3 oceľové páčidlá
  • montážny krém na pneumatiky a mydlo
  • vyvažovací stojan

DEMONTÁŽ PNEUMATIKY

Najprv treba vypustiť vzduch z pneumatiky. Spravíte to tak, že vyskrutkujete teliesko vo vnútri ventilu.

Potom umiestnite páčidlo na pneumatiku tak, aby ste ju mohli odlepiť z dvoch strán disku. Ak nemáte páčidlo, môžete použiť dostatočne široký čelusťový zverák alebo hydraulický lis.

Po odlepení namažte okraje pneumatiky montážnym krémom alebo mydlom

Pre oddelenie pneumatiky od disku použite 3 oceľové páčidlá. Disky ochránite pred poškodením pomocou ochranných plastových krytiek. Umiestnite krytky na disk a odpáčte pneumatiku. Zopakujte to niekoľko krát, až kým zhodíte jednu stranu pneumatiky.

Druhú stranu zhodíte podobne, ale cez vnútornú stranu disku.

MONTÁŽ PNEUMATIKY

Opäť namažte disk a pneumatiku, ktorú idete namontovať. Prvú časť plášťa vložíte do disku ľahko. Do 3/4 pneumatiky navlečiete pneumatiku jemným tlakom a na poslednú 1/4 použite páčidlo.

Pre vloženie druhej strany plášťa do disku použite niekoľko oceľových páčidiel a silnejší tlak. Pomôžte si kolenom alebo požiadajte o pomoc ďalšiu osobu.

Keď je pneumatika navlečená, naskrutkujte teliesko späť do ventilu.

Umiestnite pneumatiku na disk a nafukujte, až kým nebudete počuť dve puknutia. Puknutie znamená, že pneumatika je správne nasadená na disk.

Nakoniec nahustite pneumatiku na správny tlak. Ak je to potrebné, vyvážite ju.