Vzhľadom na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu objednávky spracujeme až po zmiernení situácie. Dakujeme za pochopenie.

Milí zákazníci! Chceli sme Vás informovať, ak ste na našej Webovej stránke nenašli Vami vyhľadávané pneumatiky, vieme Váš konkrétny model zaobstarať! Napíšte nám do správy o aký model pneumatiky máte záujem a mi sa Vám obratom ozveme aj s najvýhodnejšou ponukou.

Zimný disk

PLECHOVÝ, ALEBO HLINÍKOVÝ DISK, KTORÝ SI VYBRAŤ NA ZIMU?

S príchodom zimy sú cesty nebezpečnejšie a letné pneumatiky menej držia na ceste.

Je najvyšší časť vymeniť pneumatiky. Existuje niekoľko prípadov:

Prvá možnosť je uschovať svoje aktuálne disky a namontovať vaše pneumatiky zimne v servise (ktorá vytvára značné náklady). Preto je lepšie mať dva páry diskov a pneumatík (jeden na zimu a druhý na leto), hlavne ak bývate v oblasti kde sú výrazné rozdiely medzi ročnými obdobiami .

Podľa našich expertov sú najlepšou voľbou na zimu plechové disky.

Sú lacnejšie, menej citlivé na poškriabanie, ako hliníkové disky, sú tiež ťažšie, čo je výhoda, pretože to poskytuje pneumatike lepšiu priľnavosť na snehu. Iste, nevyzerajú najlepšie, ale vďaka pukliciam a slabému zimnému osvetleniu kto bude sťažovať?

 

Tip pre fanúšikov diskov z ľahkej zliatiny: môžete si zadovážiť disky špeciálne navrhnuté aby odolávali korózii a mali tak zaručenú optimálne životnosť. Odolnosť disko závisí menovite od hrúbky a kvality vrstvy laku.