Vzhľadom na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu objednávky spracujeme až po zmiernení situácie. Dakujeme za pochopenie.

Milí zákazníci! Chceli sme Vás informovať, ak ste na našej Webovej stránke nenašli Vami vyhľadávané pneumatiky, vieme Váš konkrétny model zaobstarať! Napíšte nám do správy o aký model pneumatiky máte záujem a mi sa Vám obratom ozveme aj s najvýhodnejšou ponukou.

Ako priskrutkovať disk

DOTIAHNITE MATICE DISKU

montáž kolesa je citlivý krok čo sa týka dodržiavania pravidiel bezpečnosti vášho vozidla. Vysvetlenia týkajúce sa výmeny kolies nájdete príručke od vášho vozidla.

Keď uťahujete skrutky je potrebné skontrolovať ich čistotu. Nemal by tam byť žiaden prach alebo kamienky, ktoré by mohli poškodiť závity.

Začnite zľahka ručne doťahovať matice. Keď sú už matice na mieste, použite momentový kľúč alebo špecifický krížový kľúč a dotiahnite matice podľa stanoveného poradia (podľa počtu dier):

 

Ak nedodržíte tento postup, hrozí riziko, že váš disk bude poškodený, pretože nebude správne zafixovaný k náprave.

Nie je potrebné stavať sa na krížový kľúč alebo kľúč na dotiahnutie matíc! Ak príliš silno dotiahnete skrutky, poškodíte tak závity na náprave. Mali by ste vedieť, že akákoľvek oprava nápravy vás bude stáť veľa peňazí.

Keď sú matice dotiahnuté, môžete pokojne jazdiť. Nezabudnite skontrolovať nové matice po prejdení 50km/100km. Vibrácie počas jazdy môžu mierne povoliť matice.