Vzhľadom na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu objednávky spracujeme až po zmiernení situácie. Dakujeme za pochopenie.

Milí zákazníci! Chceli sme Vás informovať, ak ste na našej Webovej stránke nenašli Vami vyhľadávané pneumatiky, vieme Váš konkrétny model zaobstarať! Napíšte nám do správy o aký model pneumatiky máte záujem a mi sa Vám obratom ozveme aj s najvýhodnejšou ponukou.

Zapustenie disku

ČO JE TO ZAPUSTENIE DISKU?

Zapustenie je vzdialenosť (v milimetroch) medzi stredom vášho disku a povrchom uchytenia.

Na jante monobloc, je zapustenie pevné a nemôže sa meniť. Na jante démontable, môže byť zapustenie nastavené tak, aby vyhovovalo viacerým vozidlám

Nasledovnému je dôležité venovať pozornosť:

  • Čím je zapustenie väčšie, tým viac sa disk "vráti" do nápravy. Preto, ak je zapustenie príliš veľké, hrozí riziko že sa koleso dotkne brzdových strmeňov, alebo tlmičov.
  • Čím je zapustenie menšie, tým viac disk vychádza von. V prípade, že zapustenie je príliš malé, hrozí riziko, že sa disk dotkne karosérie, pri jazde rovno, alebo v zákrute.

Na vozidlo je možné osadiť disk, ktorého pôvodné zapustenie nie je rovnaké. Avšak zmena zapustenia závisí od každého vozidla, podľa dostupného miesta na náprave.

Nulové zapustenie

Zapustenie je nulové, keď je plocha uchytenia v strede disku.

Pozitívne zapustenie

Zapustenie je pozitívne, keď plocha uchytenia je smerom k von od vozidla, v porovnaní so stredom disku.

Negatívne zapustenie

Zapustenie je negatívne, keď plocha uchytenia je smerom k náprave vášho vozidla v porovnaní so stredom disku.